Je prerábka bytu možná v každom ročnom období?

Chceli by ste si dať zrekonštruovať byt a rozmýšľate nad tým, v ktorom ročnom období sa renovácia oplatí najviac? Je prerábka bytu výhodnejšia počas leta, kedy nátery rýchlejšie schnú? Alebo sa viac oplatí v zime, keď majú robotníci viac voľna? Prinášame vám niekoľko praktických rád, ktoré by ste mali poznať.

Veľkou výhodou rekonštrukcie bytu je skutočnosť, že prakticky celá prebieha v interiéri. Snáď len renovácia balkónu či terasy vyžaduje pobyt vonku. Teda, nie je závislá od počasia či teplôt a dá sa vykonávať v ktoromkoľvek ročnom období. Do úvahy však treba brať aj iné faktory. Napríklad, vyťaženosť robotníkov a ceny stavebného materiálu.

prerábka bytu v zime

Prerábka bytu v jednotlivých ročných obdobiach

Je len na vás, či sa rozhodnete pre prerábku bytu počas jari a leta alebo jesene či zimy. V oboch prípadoch sa treba pripraviť na isté výhody aj nevýhody.

Prerábka bytu v lete

Hlavnou výhodou prerábky bytu počas leta je tepelný komfort. Napríklad, pri výmene okien alebo kúrenia sa nebudete triasť od zimy. Robotníkom sa bude ľahšie pracovať a jednoduchšie nájdete vhodný termín na inštaláciu nových okien či prerábku balkónu. Počas leta je totiž riziko nepriaznivého počasia nižšie ako v zime.

Benefitom je tiež skutočnosť, že počas leta je vonku dlhšie svetlo. Vďaka vyšším teplotám zaschnú farby, omietky či lepidlá prirodzene skôr ako počas zimy, takže renovácia môže byť dokončená o niečo rýchlejšie.

Vedeli ste, že: Mnohé moderné stavebné materiály, napríklad, lepidlá a omietky používané pri inštalácii okien, sú kompatibilné aj s nižšími teplotami?  Renováciu tak nemusíte kvôli nim odkladať na teplejšie mesiace a viete ju vykonať aj v zime.

Nevýhody prerábky počas leta

Naopak, nevýhodou prerábky počas leta môže byť skutočnosť, že robotníci sú na dovolenke a majú veľa práce, keďže mnohí ľudia uprednostňujú práve rekonštrukciu v letných mesiacoch. Hrozí tak, že si budete musieť dlhšie počkať, kým budú vedieť prísť k vám. Problém to dokáže byť hlavne v prípade, že rekonštrukciu nezveríte do rúk jednej firme, ale budete si svojpomocne zháňať viacerých nezávislých majstrov.

Druhou nevýhodou môžu byť ceny stavebných materiálov. Keďže počas leta mnohí ľudia stavajú domy, vykonávajú rôzne úpravy či rekonštrukcie, materiály sú prirodzene drahšie. Respektíve, až tak často sa nestretnete s rôznymi zľavami a výhodnými ponukami.

Prerábka bytu v zime

Kľúčovým benefitom prerábky počas zimy je práve dostupnosť robotníkov. V tomto období majú zvyčajne menej práce, takže sa vám bude jednoduchšie plánovať harmonogram jednotlivých prác a nebudete musieť čakať niekoľko týždňov.

Výhodou sú tiež ceny stavebných materiálov, ktoré sú počas zimy častokrát nižšie ako v priebehu leta. Firmy sa neraz snažia dopredať skladové zásoby, preto ponúkajú rôzne akcie.

Má prerábka bytu v zime aj svoje nevýhody?

Nevýhodou môže byť menej prirodzeného svetla, keďže dni sú krátke. Táto skutočnosť by však nemala obmedziť prácu robotníkov, zvyčajne im postačí aj umelé osvetlenie. Negatívom je však horší tepelný komfort, najmä v prípade výmeny okien alebo prác na balkóne.

Nezabúdajte: Ak bývate v ťažšie dostupnej oblasti, môže sa stať, že prerábka počas zimy sa oneskorí kvôli zlým poveternostným podmienkam a neupraveným zasneženým cestám, ktoré skomplikujú dopravu.

Nenechajte sa obmedzovať ročnými obdobiami!

Pokiaľ rekonštrukciu vášho bytu zveríte do rúk skutočným profesionálom, ročné obdobia nebudú zohrávať prakticky žiadnu úlohu. Odporúčame využiť služby skúsenej firmy, ktorá zastreší celý proces prerábky, takže vy nebudete musieť takmer nič riešiť. Obrátiť sa môžete na nás.

Keďže na trhu pôsobíme viac ako 8 rokov, máme vybudované spolupráce s dodávateľmi stavebných materiálov. Vieme ich tak zohnať za zvýhodnené ceny počas leta i zimy. Náš tím odborníkov je pripravený odvádzať kvalitnú prácu v ktoromkoľvek ročnom období. Ak niektorý z majstrov náhodou odíde na dovolenku, nahradí ho kolega. Vieme tak zaručiť, že keď si s nami raz dohodnete termín rekonštrukcie, dodržíme ho.

Prerábka bytu bez stresu

Pracujeme tak, aby sme vás odbremenili od zbytočných povinností a starostí. Nemusíte individuálne telefonovať rôznym majstrom, dohadovať si s nimi termíny a dúfať, že ich dodržia. Sme k dispozícii počas celého roka, v lete aj v zime.

Na základe vašich požiadaviek vám pripravíme cenovú ponuku na mieru a rozvrhneme harmonogram jednotlivých prác, aby celá prerábka prebehla rýchlo a hladko. Poradíme si so zimou, ale aj letnými horúčavami. Za každých okolností máte istotu, že výsledok našej práce bude zodpovedať tým najnáročnejším požiadavkám.

S prerábkou bytu zbytočne dlho nečakajte

Plánovať rekonštrukciu niekoľko mesiacov či dokonca rokov vopred v dnešnej dobe nemusí byť ideálne. Myslite na to, že v dôsledku vysokej inflácie ceny materiálov, zariadenia domácnosti, ale aj ľudskej práce neustále stúpajú. Môže sa tak ľahko stať, že o pol roka vás bude prerábka bytu stáť napríklad o 10 % viac ako dnes.

Naša rada preto znie – neberte ohľad na ročné obdobie. Ak máte dostatok finančných prostriedkov a základnú predstavu, čo by mala prerábka bytu zahŕňať, bez zbytočného čakania začnite konať.

Kontaktujte nás, my vám radi zodpovieme všetky vaše otázky a odporučíme vám najvýhodnejšie riešenia. Vypracujeme cenovú ponuku na mieru a do práce sa pustíme čo najskôr, ako to bude možné. Vy tak už o niekoľko týždňov budete bývať v zrekonštruovanom byte, ktorý bude na 100 % spĺňať všetky vaše požiadavky.