Kde hľadať inšpirácie na prerábku bytu?

Ak vás čaká rekonštrukcia bývania, možno práve do vyhľadávania zadávate „inšpirácie na prerábku bytu“, aby ste získali prehľad, ako vlastne môže vyzerať váš nový interiér. Avšak, Google pre vás nemusí byť jediným zdrojom zaujímavých nápadov. Kde všade viete hľadať inšpiráciu?

Inšpirácie pri rekonštrukcii

Inšpirácia na internete

Začnime internetom, ktorý je v dnešnej dobe azda najbohatším zdrojom inšpirácie. V prvom rade zavítajte do samotného vyhľadávania Google. Zadajte kľúčové slová „moderný interiér“, „útulný interiér“, „retro interiér“ alebo iné kombinácie a ihneď získate tisícky zaujímavých výsledkov. Prezerať si môžete webové stránky, ktoré sa venujú daným témam, alebo priamo obrázky.

Pinterest

Pinterest je populárny obrázkový portál, ktorý využívajú ľudia po celom svete. Do vyhľadávania si zadáte relevantné kľúčové slová a následne sa vám zobrazia obrázky interiérov z rôznych kútov sveta. Tie vám poslúžia ako výborná inšpirácia pri zariaďovaní vášho bývania.

Praktický tip: Na Pintereste si môžete jednoducho ukladať a kategorizovať obrázky, aby ste sa k nim neskôr vedeli vrátiť.

YouTube

Na populárnej sieti YouTube nájdete veľa kanálov, ktoré sa venujú výhradne zariadeniu interiéru. Môžete tak čerpať inšpiráciu z celého sveta, dokonca aj od rôznych renomovaných architektov a dizajnérov. Sledovať tiež viete virtuálne prehliadky nehnuteľností.

TikTok

Pokiaľ ste fanúšikom sociálnych sietí, pri čerpaní inšpirácie na zariadenie vášho bývania rozhodne zavítajte aj na TikTok. Tu nájdete krátke videá zo štýlových interiérov, v ktorých uvidíte, ako sa dajú kombinovať rôzne farby a kusy nábytku. Obľúbené videá si dokážete ľahko uložiť.

Instagram

Aj na Instagrame nájdete veľa profilov, ktoré sa venujú výlučne interiérovému dizajnu. Prezerať si môžete nielen fotografie, ale aj krátke videá.

Naša rada: Zaujímavé inšpirácie na zariadenie domácnosti nájdete na Instagrame aj pod populárnymi hashtagmi. Napríklad, #interiordesign.

Aplikácie na plánovanie interiéru

Na internete síce nájdete veľa inšpirácií, no možno si nebudete vedieť tak ľahko predstaviť, ako by jednotlivé kusy nábytku alebo farebné kombinácie vyzerali priamo vo vašej domácnosti. A práve tu sa k slovu dostávajú praktické moderné aplikácie, ktoré automaticky vygenerujú profesionálnu 3D vizualizáciu vášho interiéru. Nainštalovať si ich môžete do svojho smartfónu alebo tabletu.

Ako to funguje?

Väčšina aplikácií má pred-nahratý zoznam produktov, ktoré viete virtuálne umiestniť do vašej domácnosti. Appka aktivuje kameru vášho zariadenia a v reálnom čase položí daný výrobok na snímané miesto. Jednoducho tak uvidíte, či sa vám do interiéru hodí alebo nie. Takto môžete skúšať, až kým nenájdete tie najideálnejšie kusy nábytku či doplnky do vašej obývačky, kuchyne, detskej izby, pracovne alebo inej miestnosti.

Prerábka bytu – inšpirácie u susedov

Veru tak, perfektným zdrojom inšpirácie môže byť aj návšteva bytu vašich susedov. Veľkou výhodou je, že v bytovkách má väčšina bytov s daným počtom izieb podobnú dispozíciu. Teda, keď sa vám bude niečo páčiť v interiéri vašich susedov, máte istotu, že podobne si budete vedieť zariadiť aj svoj byt.

Nezabúdajte: Inšpirovať sa nemusíte len priamo u vašich susedov. Choďte na návštevu k vašim blízkym, ktorí bývajú v inej bytovke a všímajte si, ako majú zariadené jednotlivé miestnosti. Určite vám v hlave skrsne veľa nových nápadov.

Navštívte predajne s nábytkom

Veľké predajne s nábytkom majú zriadené demonštračné miestnosti, aby mohli prezentovať svoje produkty. Pri ich navrhovaní často experimentujú s rôznymi netradičnými kombináciami farieb či kusov nábytku a držia sa najnovších trendov. Pre vás tak môžu byť perfektným zdrojom inšpirácie, ktorý je dostupný úplne zadarmo. A to najlepšie? Keď sa vám dané zariadenie bude páčiť, jednotlivé produkty si viete priamo zakúpiť.

Knihy a časopisy

Pokiaľ nie ste fanúšikom prehľadávania webov či sociálnych sietí, otvoriť si môžete aj starý dobrý časopis, ktorý sa venuje bývaniu. Zohnať sa dajú tiež zaujímavé knihy o interiérovom dizajne, v ktorých nájdete veľa inšpiratívnych fotografií. Nehovoriac o tom, že vás naučia základné pravidlá a princípy zariaďovania interiéru. Budete si tak vedieť ešte ľahšie navrhnúť štýlovú domácnosť.

Praktický tip: Niektoré predajne s nábytkom ponúkajú záujemcom katalóg svojich produktov a riešení, v ktorom sa nachádzajú pekné vizualizácie či fotografie rôznych typov interiérov. Takéto katalógy sú dostupné zadarmo a tiež predstavujú výborný zdroj nových nápadov.

Inšpirácia v televízii

V neposlednom rade, keď vás už prestane baviť prezerať si internetové výsledky hľadania na kľúčové slovo „prerábka bytu – inšpirácie“, zapnite si televízor. Vo väčšine filmov či seriálov sú scény z interiérov bytov a aj tie vám vedia poslúžiť ako skvelá inšpirácia. Stačí pozorne sledovať a určite si aj vy všimnete zaujímavé riešenia, ktoré by ste mohli uplatniť vo svojej domácnosti.

Existujú aj rôzne relácie, ktoré sú venované zariaďovaniu interiéru, kúpe a predaju nehnuteľností či prehliadkam netradičných objektov. Asi netreba zdôrazňovať, že tie sú tiež perfektným zdrojom inšpirácie.

Veríme, že vďaka našim tipom už téma „prerábka bytu – inšpirácie“ pre vás nebude ničím komplikovaným. A keď sa už rozhodnete svoje nápady premeniť na realitu, neváhajte nás kontaktovať. Zabezpečíme kompletnú rekonštrukciu bytu, presne podľa vašich predstáv.