Ako vám prerábka kúpeľne pomôže zmodernizovať bývanie?

Prerábka kúpeľne do významnej miery ovplyvní celkovú atmosféru vo vašom bývaní a zároveň prinesie viacero praktických benefitov. Čo všetko v rámci nej zvážiť?

Prerábka kúpeľne je dôležitou súčasťou rekonštrukcie nehnuteľnosti. Darmo si prerobíte obývačku, kuchyňu či spálňu, pokiaľ kúpeľňa ostane pôvodná, z vášho bývania pravdepodobne nebude sálať želaná emócia.

V kúpeľni zrejme aj vy každý deň trávite minimálne niekoľko minút času. Ak patríte medzi milovníkov horúcich kúpeľov, možno sa v nej nachádzate aj niekoľko hodín týždenne. Práve preto je dôležité, aby ste sa v nej cítili maximálne príjemne, no zároveň, aby ste v nej mali dostupné všetky praktické riešenia.

prerábka kúpeľne

Prerábka kúpeľne a využitie služieb architekta

Vždy je dobré, keď kúpeľňa svojou farebnosťou a dizajnom nadväzuje na zvyšok interiéru. Aby ste dosiahli želaný efekt, odporúčame využiť služby skúseného architekta. Ten vám pomôže navrhnúť nielen usporiadanie jednotlivých súčastí, ale aj farebnosť či dizajnový štýl doplnkov.

Nezabúdajte: Architekt navrhne kúpeľňu tak, aby bola vyladená nielen po dizajnovej, ale aj funkčnej stránke. Všetko bude mať svoje miesto a používanie vane, umývadla, skriniek a ďalších prvkov vybavenia bude pre vás maximálne komfortné.

Trendy vo svete kúpeľní

V dnešnej dobe sa obľube tešia rôzne dizajny kúpeľní. Niekto uprednostňuje retro, industriálny či vidiecky štýl, niekto zas moderný dizajn s rôznymi luxusnými prvkami. Je len na vás, ktorou cestou sa rozhodnete ísť. Aktuálnym trendom sú najmä minimalisticky zariadené kúpeľne. Dominujú svetlé odtiene, predovšetkým pastelové farby.

Získajte prehľad o všetkých moderných riešeniach

Pokiaľ sa nevyznáte vo svete architektúry, zrejme nepoznáte všetky riešenia, ktoré sa dajú použiť v kúpeľni. Aj z tohto dôvodu je dobré využiť služby skúseného architekta. Ten vám totiž ukáže úplne iný pohľad na vec. Predstaví vám unikátne možnosti, o akých ste pravdepodobne ani nepočuli.

Kúpeľňa s dôrazom na komfort

Samozrejme, dizajn kúpeľne je veľmi dôležitý, avšak podstatnú úlohu zohráva tiež komfort. V tomto smere venujte pozornosť hneď niekoľkým veciam.

Vaňa verzus sprchový kút

Pri prerábke kúpeľne sa môžete rozhodnúť, že vaňu vymeníte za sprchový kút. Alebo naopak. Je len na vás, čo uprednostňujete. Pokiaľ preferujete len rýchle a praktické sprchovanie, kút bude ideálnou voľbou. Naopak, milovníci kúpania si určite neodpustia vaňu. Ak máte menšie dieťa, z praktického hľadiska bude tiež lepším riešením vaňa.

Naša rada: Moderným trendom sú sprchové zásteny walk-in. Ide o unikátnu koncepciu sprchového kúta, ktorá je založená na tom, že časť kúpeľne sa ohradí jednoduchou stenou, častokrát sklenenou. Vďaka takémuto riešeniu bude kúpeľňa pôsobiť vzdušným a uhladeným dojmom.

Zvážte podlahové kúrenie

Ak ste doteraz v kúpeľni nevyužívali podlahové kúrenie, pri prerábke určite zvážte jeho inštaláciu. Už sa vám tak nikdy nestane, že vyjdete z rozhorúčenej vane alebo sprchy a bude vám veľká zima na nohy. Nehovoriac o tom, že podlahové kúrenie sa postará a rýchle a efektívne vyhriatie celého priestoru.

Rebríkový radiátor

Rebríkový radiátor je obľúbenou voľbou do modernej kúpeľne, keďže spája viacero cenných výhod. Je veľmi estetickým riešením, nezaberá veľa miesta, dokáže efektívne vyhriať priestor a zároveň poslúži na sušenie uterákov. Rozhodne ho tak odporúčame zakomponovať do dizajnu.

Na čo myslieť pri prerábke kúpeľne?

Základom každej prerábky kúpeľne sú búracie práce, ktorých súčasťou je odstraňovanie starých kachličiek a zariadenia. Spojené sú s veľkým hlukom, o rekonštrukcii preto vopred informujte svojich susedov. Počítať treba tiež so zvýšenou prašnosťou.

Zariadenie objednajte vopred

Pri návrhu kúpeľne si vypracujte zoznam všetkých vecí, ktoré je potrebné kúpiť. Jeho súčasťou sú zvyčajne kachličky, skrinky, poličky, svietidlá, ale aj radiátor, systém podlahového kúrenia, záchod, vaňa alebo sprchový kút a umývadlo. Zariadenie objednávajte vopred a s rekonštrukciou začínajte až vtedy, keď je dostupné na sklade.

Praktický tip: Ak spolupracujete so skúsenou firmou alebo architektom, na zariadenie kúpeľne viete získať zaujímavé zľavy. Prerábka vás vďaka tomu môže stáť aj o niekoľko stoviek eur menej, ako keby ste si všetko kupovali na vlastnú päsť.

Svietidlá sú dôležité

Kúpeľňa je miestom, kde si zrejme aj vy robíte telovú kozmetiku. Práve preto je dôležité, aby bola správne osvetlená. Moderným trendom sú bodové LED svietidlá, ktoré vám pomôžu správne osvetliť každé zákutie. V niektorých prípadoch je kvôli nim potrebné znížiť stropy, čo však vďaka sadrokartónovým doskám nie je žiaden problém.

Využiť môžete služby firiem, ktoré vám pomôžu navrhnúť správne rozloženie jednotlivých svietidiel, aby ste dosiahli požadovaný efekt.

Využite služby profesionálov

Pri rekonštrukcii kúpeľne je obvykle nutné využiť služby viacerých remeselníkov – obkladačov, vodoinštalatérov či elektroinštalatérov. Zároveň musíte myslieť na zabezpečenie stavebného materiálu a tiež odvoz odpadu. Pokiaľ chcete, aby vás prerábka kúpeľne stála čo najmenej času a nervov, ideálnym riešením je zveriť ju do rúk skúsenej firmy.

V STUBAU máme s rekonštrukciami bytových jadier bohaté skúsenosti. Náš tím profesionálov sa postará o to, aby prerábka kúpeľne prebehla rýchlo, hladko a aby výsledok spĺňal tie najnáročnejšie požiadavky. Chcete si aj vy nechať zmodernizovať bývanie? Kontaktujte nás a získajte cenovú ponuku na mieru.